WSZiA na YouTube
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Kursy i szkolenia Przetargi Media o nas Biuro Karier Kontakt

Akademicki Klaster Inżynierii Wiedzy

Stworzony w naszej uczelni model edukacji zakłada nie tylko wykształcenie młodzieży w poszukiwanych przez rynek pracy zawodach, ale umożliwienie już na studiach odbycia stażu i praktyk oraz przygotowania prac dyplomowych na rzecz konkretnych przedsiębiorstw. Służy temu powołany w 2012 roku Akademicki Klaster Inżynierii Wiedzy.

Klaster skupia firmy z całej Polski zajmujące się:

• Inżynierią oprogramowania
  • Inżynierią materiałową
  • Inżynierią finansową
  • Inżynierią biomedyczną

W ramach Klastra uczelnia prowadzić będzie badania naukowe i opracowywać nowe technologie, które następnie będą testowane i wdrażane w partnerskich firmach. Wiedza ta będzie przekazywana studentom podczas wykładów, laboratoriów, ćwiczeń i seminariów. Studenci będą mogli również uczestniczyć w ramach stażu i praktyk we wdrożeniach opracowanych technologii, będą też mieli możliwość w swoich pracach przejściowych i dyplomowych rozwiązywać niektóre problemy znajdujące się w zainteresowaniach przedsiębiorstw.

Taka współpraca z przedsiębiorstwami podczas studiów to znacznie większe możliwości podjęcia pracy w tych firmach po ukończeniu studiów.

Dodatkową korzyścią jest możliwość budowania programów studiów we współpracy z przedsiębiorstwami, które są zawsze najbardziej aktualnym źródłem wiedzy o kwalifikacjach i umiejętnościach pracowników, jacy poszukiwani są na rynku pracy.

Partnerzy:

Prezentacje (z uroczystej inauguracji klastra):

Uroczysta inauguracja Akademickiego Klastra Inżynierii Wiedzy odbyła się 15.05.2013 r. w Collegium Novum Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, przy ul. Sienkiewicza 22a. Wydarzeniu towarzyszyły wystąpienia przedstawicieli zarządów firm wchodzących w skład Klastra oraz warsztaty z zakresu bezpieczeństwa informacji. Niżej zamieszczone prezentacje ilustrują przebieg i tematykę tego spotkania.

Galeria (z uroczystej inauguracji klastra):