Akademicki Związek Sportowy

O nas

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu został powołany 4 kwietnia 2000 roku. W pierwszym roku działalności Klubu powołano 3 sekcje sportowe:

• piłki nożnej mężczyzn,
  • siatkowej kobiet i mężczyzn,
  • koszykówki mężczyzn.

W lutym 2004 r. powołano sekcję taekwon-do, zaś w lipcu tego samego roku powołano jeszcze sekcje:

• karate tradycyjnego,
  • sportów siłowych mężczyzn,
  • kolarstwa górskiego,
  • strzelecką.

Obecnie do Klubu Uczelnianego WSZiA należy ponad czterdziestu członków, z czego trzydziestu uprawia sport czynnie w dwóch działających sekcjach:

• piłki nożnej mężczyzn,
  • piłki siatkowej  mężczyzn.

Głównymi celami Klubu i działających w jego ramach sekcji są:

• sportowe, których rezultaty umożliwią uzyskanie przez Uczelnię punktów w prowadzonych w tej dziedzinie rankingach krajowych
  • integracyjne, związane z konsolidacją i identyfikacją studentów oraz członków Klubu z Uczelnią
  • promocyjne, mające za zadanie promocję i podnoszenie prestiżu oraz pozycji wśród uczelni wyższych
  • wychowawcze, których zadaniem jest kształtowanie i umacnianie pozytywnych cech i zachowań moralno-etycznych młodzieży, w tym w szczególności: uczciwości, wytrwałości, odwagi, poszanowania prawdy, samodyscypliny, zasad fair play, samodoskonalenia
  • zdrowotne, związane z dbałością zarówno o zdrowie fizyczne jak i kształtowanie postaw prozdrowotnych, nabycie umiejętności dbania o systematyczną aktywność sportowo-rekreacyjną, prowadzenie higienicznego trybu pracy i życia.