Rekrutacja na studia II stopnia na kierunku fizjoterapia

2017-01-23 10:44:38

Zapraszamy studentów fizjoterapii do kontynuowania nauki na studiach II stopnia prowadzonych w Zamościu. Trwa rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2016/2017, planowany termin rozpoczęcia zajęć to marzec br. Uzupełnienie kwalifikacji nabiera szczególnego znaczenia w związku z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty, która weszła w życie w maju ubiegłego roku.

Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty reguluje zasady wykonywania zawodu, w tym uzyskiwania prawa wykonywania zawodu, kształcenia zawodowego i podyplomowego oraz odpowiedzialności zawodowej fizjoterapeutów. Wprowadza również Krajowy Rejestr Fizjoterapeutów.

Kierunek fizjoterapia został dodany do grupy kierunków studiów, które są prowadzone jako jednolite studia magisterskie (od dnia 1 października 2017 r.). Jednocześnie w przepisach przejściowych określono zasady zakończenia kształcenia na tym kierunku w dotychczasowej formule (3 + 2). Aby umożliwić kontynuację kształcenia na studiach drugiego stopnia osobom z tytułem licencjata, przyjęto, że uprawnienia do prowadzenia studiów na tym poziomie kształcenia wygasną z dniem 31 grudnia 2022 r.

Warto jednocześnie przypomnieć, że prowadzone przez naszą uczelnię studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku fizjoterapia otrzymały niedawno  pozytywną ocenę Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (Uchwała Nr 597/2016 z dnia 20 października 2016 r.) PKA jest organem kontrolnym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w uchwale stwierdza, że „Wydział Fizjoterapii i Pedagogiki WSZiA w Zamościu spełnia wymagania kadrowe, programowe, w tym osiągania efektów kształcenia, oraz organizacyjne do prowadzenia na kierunku fizjoterapia studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym. Poziom prowadzonego kształcenia odpowiada przyjętym kryteriom jakościowym w stopniu pozwalającym na wydanie oceny pozytywnej”.

Nie czekaj, tytuł magistra fizjoterapii to klucz do Twojej dalszej kariery zawodowej! Zapraszamy na studia!

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie informatora rekrutacyjnego (kliknij, aby otworzyć).