Praktyczna wiedza o ubezpieczeniach społecznych

2017-03-28 10:04:01

Różnice między umową o dzieło, umową zlecenie a umową o pracę i pierwsze kroki przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas wykładów otwartych z serii "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", które odbyły się w dniach 24 i 26 marca 2017 r. w ramach realizacji programu współpracy naszej uczelni z firmami sektora bankowego.

Wykłady pt. "ZUS dla studenta, czyli ubezpieczenia społeczne w praktyce" poprowadziła Pani Anna Barczak z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W trakcie wykładów słuchacze dowiedzieli się m.in. o różnicach między różnymi rodzajami umów: o pracę, dzieło lub zlecenie, o tym czy trudno jest założyć własną firmę, gdzie zgłosić się do ubezpieczenia i jakie składki odprowadzamy prowadząc działalność gospodarczą.

Wśród słuchaczy obu wykładów najliczniejszą grupę stanowili studenci kierunków fizjoterapia oraz administracja, ale otwarta formuła wykładów pozwalała uczestniczyć w nich wszystkim zainteresowanym osobom.

Program "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", którego uczestnikiem jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz jego partnerów: Biura Informacji Kredytowej S.A., Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Program zakłada bliską współpracę biznesu z uniwersytetami i szkołami wyższymi oraz działania na rzecz poszerzania wiedzy studentów, przyszłych i aktualnych przedsiębiorców odnośnie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, rynku finansowego, przedsiębiorczości oraz zarządzania.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem:

Dodatkowe informacje o programie NZB w WSZiA:

• Mariusz Poninkiewicz
  • tel. 84 677 6734, e-mail: mponinkiewicz@wszia.edu.pl