Targi Pracy i Edukacji w Janowie Lubelskim i Krasnymstawie

2017-04-07 12:38:25

Tegoroczni maturzyści, młodzież szkół średnich oraz osoby poszukujące pracy to główni odbiorcy Targów Pracy i Edukacji, które 6 kwietnia 2017 r. odbyły się jednocześnie w Janowie Lubelskim oraz w Krasnymstawie. Podczas obu wydarzeń pracownicy i studenci WSZiA w Zamościu prezentowali aktualną ofertę dydaktyczną naszej uczelni.

Targi Pracy i Edukacji w Janowie Lubelskim organizowane były po raz siódmy przez Urząd Miasta, Powiatowy Urząd Pracy oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Janowie Lubelskim. Targi skierowane były do młodzieży powiatu janowskiego i gmin ościennych, jak również do osób bezrobotnych i poszukujących pracy, a ich celem było zapoznanie z ofertą edukacyjną, szkoleniową oraz ofertami pracy i wymaganiami stawianymi przez potencjalnych pracodawców. Targom towarzyszył Janowski Kongres Przedsiębiorczości.

Natomiast Targi Pracy i Edukacji w Krasnymstawie zorganizowane zostały przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Krasnymstawie. Adresatami tegorocznych targów byli mieszkańcy powiatu krasnostawskiego, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności tegoroczni maturzyści, osoby poszukujące pracy, wymagające wsparcia w zakresie planowania własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

W ofercie na rok akademicki 2017/2018 w WSZiA w Zamościu znalazły się następujące kierunki: administracja (studia pierwszego stopnia z nowymi specjalnościami), fizjoterapia (studia jednolite magisterskie oraz studia drugiego stopnia), pielęgniarstwo (studia pierwszego stopnia, studia w języku angielskim, studia pomostowe). Na zainteresowanych czeka również wiele kierunków studiów podyplomowych, w tym realizowanych online w ramach programu "Akademia w chmurze".