Działalność naukowa Wydziałów WSZiA doceniona przez MNiSW

2017-11-22 03:12:01

W wyniku kompleksowej oceny działalności naukowej i badawczo-rozwojowej wszystkich polskich jednostek naukowych i uczelni, przeprowadzonej przez Komisję Ewaluacji Jednostek Naukowych, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego decyzją Nr 981/KAT/2017 z dnia 15.11.2017 r., przyznał Wydziałowi Zarządzania i Administracji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu kategorię naukową B, a Wydziałowi Fizjoterapii i Pedagogiki kat. C (decyzja Nr 980/KAT/2017).

Przyznane kategorie naukowe są potwierdzeniem wysokiego poziomu prowadzonych badań naukowych oraz dużego potencjału naukowego naszej Uczelni. Warto zaznaczyć, że kategorię wyższą (A) otrzymało jedynie 7 wydziałów wszystkich uczelni Lublina.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu jest ciągle jedyną uczelnią w subregionie, która prowadzi badania naukowe potwierdzone kategorią naukową nadaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.