2018-02-27 02:54:24

W dniu 26 lutego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyła się konferencja „Nowe wyzwania w procesach dekontaminacji medycznej a potrzeba kształcenia zawodowego – aspekty praktyczne.”

Z wykładem „Procesy dekontaminacji podstawą profilaktyki zakażeń w świetle obowiązujących aktów prawnych oraz wytycznych” wystąpiła dr Weronika Oleszczak – Momot adiunkt w Katedrze Pielęgniarstwa WSZiA, zwracając uwagę na niezwykle istotne w profilaktyce zakażeń procesy dekontaminacji. Przedstawiono także aktualne akty prawne oraz wytyczne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych.

Posłuchaj wywiadu na stronie Katolickiego Radia Zamość