Międzynarodowa Konferencja Pediatryczna – Rzeszów, 24 – 26 maja 2018 r.

2018-05-28 08:02:42

Pani dr Weronika Oleszczak – Momot reprezentowała Katedrę Pielęgniarstwa WSZiA na Międzynarodowej Konferencji Pediatrycznej, zorganizowanej przez Uniwersytet Rzeszowski we współpracy z Podkarpackim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego.

Tematy omawiane na Konferencji koncentrowały się wokół najnowszych zagadnień związanych z: gastrologią i żywieniem dzieci, diabetologią, endokrynologią, szczepieniami, chorobami zakaźnymi, immunologią i alergologią, chorobami układu ruchu dzieci, zaburzeniami neuro­rozwojowymi oraz problemami zdrowia publicznego w odniesieniu do populacji dzieci i młodzieży.

Pani dr Weronika Oleszczak – Momot zaprezentowała temat „Infection of the digestive system in children – Infekcje układu pokarmowego u dzieci” na sesji dotyczącej problemów Zdrowia Publicznego.
Streszczenie prezentowanej pracy zostało opublikowane w:

• W. Oleszczak – Momot.: Infection of the digestive system in children, International Pediatric Conference, Abstract Book, The faces of contemporary pediatrics from clinical problems to public heath, 24 – 26 May 2018 Rzeszów, Poland, s. 73.