Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

Cyberbezpieczeństwo w praktyce

2018-11-23 01:14:52

Bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych, bankowości elektro­nicznej i portali społecznościowych oraz zasady tworzenia dobrych haseł to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas kolejnego wykładu otwartego z serii "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", który odbył się dnia 22 listopada 2018 r. w ramach realizacji programu współpracy naszej uczelni z firmami sektora bankowego.

Wykład pt. „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” poprowadziła Pani Klaudia Wójciak z Centrum Prawa Bankowego i Informacji. W trakcie spotkania słuchacze mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się po portalach społecznościowych oraz dowiedzieć się na co powinniśmy zwracać uwagę korzystając z urządzeń mobilnych i coraz popularniejszej bankowości elektronicznej. Zaprezentowane zostały również przykłady silnych haseł i zasady ich tworzenia. Dużo uwagi poświęcono także właściwemu postępowaniu w przypadku utraty dokumentów tożsamości lub kart płatniczych.

Wśród słuchaczy wykładu najliczniejszą grupę stanowili studenci kierunku pielęgniarstwo oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnaz­jalnych Nr 4 w Zamościu, ale otwarta formuła spotkania pozwalała uczestniczyć w nim wszystkim zainteresowanym osobom.

Program "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", którego uczestnikiem jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz Biura Informacji Kredytowej.

Program zakłada bliską współpracę biznesu z uniwersytetami i szkołami wyższymi oraz działania na rzecz poszerzania wiedzy studentów, przyszłych i aktualnych przedsiębiorców odnośnie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, rynku finansowego, przedsiębiorczości oraz zarządzania.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem:

Dodatkowe informacje o programie NZB w WSZiA:
Mariusz Poninkiewicz
tel. 84 677 6734, e-mail: mponinkiewicz@wszia.edu.pl