ul. Sienkiewicza 22, 22-400 Zamość
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Infor-
macji Publicznej

Ostatnie pożegnanie Profesora Wojciecha Orłowskiego

2019-12-16 09:13:52

W sobotę 14 grudnia 2019 r. z wielkim bólem pożegnaliśmy Pana Profesora Wojciecha Orłowskiego. W imieniu absolwentów, studentów oraz współpracowników z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu oddaję hołd Panu Profesorowi.

Pan Profesor pracował na naszej uczelni przez 19 lat, tworzył i kierował Wydziałem Administracji. W tym czasie wykształcił rzesze studentów, którzy teraz z powodzeniem pracują w instytucjach i urzędach na terenie Zamojszczyzny. Był promotorem 360 prac dyplomowych. Z wielką pasją realizował swoją pracę: organizował konferencje, prace Koła Naukowego, wyjazdy studentów do Sejmu i Senatu. Piastował funkcję redaktora naczelnego czasopisma Zamojskie Studia i Materiały seria Administracja, Ekonomia i Informatyka. Był redaktorem naszego czasopisma – Barometru Regionalnego.

Pan Profesor Wojciech Orłowski był także kierownikiem Katedry Prawa Konstytucyjnego UMCS w Lublinie, autorem wielu publikacji dotyczących teorii konstytucji, europeizacji prawa konstytucyjnego, parlamentaryzmu w Polsce, polskiego prawa wyborczego oraz ustrojów państw współczesnych. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  Był członkiem Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów, a także pracownikiem Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Stanowił wzór nauczyciela akademickiego. Na jego wykładach sale były pełne słuchaczy, zawsze uśmiechnięty, pogodny, życzliwy, wyrozumiały dla studentów. Przyjaciel młodzieży i nas współpracowników.

Niezwykle szanował wszystkich ludzi, nie umiał ich szufladkować. Znajdował czas na rozmowę każdym współpracownikiem - z panią sprzątająca, portierem, paniami z dziekanatu, księgowości. Czynił to zawsze z wielkim szacunkiem. Jak przyjeżdżał Pan Profesor to było święto dobrego humoru. Zawsze pomocny, często korzystaliśmy z Jego porad.

Wszyscy doświadczyliśmy Jego Wielkiego Serca. Nasza pamięć jest wyrazem wielkiej wdzięczności za możliwość przyjaźni z Tobą, Wojtku.

Drogi  Wojtku, Przyjacielu, Szanowny Panie Profesorze,

Byłeś nie tylko doskonałym nauczycielem akademickim, ale również wspaniałym Synem, Mężem i Ojcem. Zawsze martwiłeś się o Twoich ukochanych Rodziców, z miłością opowiadałeś o Żonie, z dumą o Synu.

Kochany Wojtku, wszystko umiera, ale pamięć o Twoich dobrych czynach nie zginie. Żegnaj Przyjacielu i Wspaniały Człowieku! Bardzo nam Ciebie brakuje Wojtku.

Najbliższej Rodzinie, Żonie Ewie, Synowi Robertowi, Rodzicom pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia i zapewnić o moim wsparciu w każdej potrzebie.

"Bóg widzi śmierć inaczej niż my, my widzimy ją jako ciemny mur, Bóg jako bramę..."    W. Flex

Dr n.med. Rafał Sapuła
Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu