Biuro Karier: Zapraszamy

Biuro Karier WSZiA powstało w marcu 2001 roku aby ułatwić naszym studentom i absolwentom funkcjonowanie na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy i ułatwić im start do kariery zawodowej.
Monitorujemy także losy absolwentów uczelni, a raporty z monitoringu pozwalają na szybkie dostosowywanie oferty dydaktycznej do potrzeb rynku pracy.

Biuro Karier

• koordynuje realizację praktyk studenckich,
  • prowadzi doradztwo zawodowe i szkolenia pomagające w skutecznej autoprezentacji i aplikacji o pracę (w czasie szkoleń można zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu opracowania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz negocjacji płacowych).
  •  gromadzi i udostępnia informacje o rynku pracy, pozyskuje oferty pracy stałej i tymczasowej
  • organizuje spotkania studentów i absolwentów z pracodawcami
  • gromadzi informacje o kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych umożliwiających podnoszenie kwalifikacji zawodowych bądź zdobywanie nowych umiejętności
  • promuje wolontariat studencki
  • ułatwia skorzystanie z  oferty pracy z Europejskiej Bazy EURES
  • współpracuje z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie w szczególności z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej

Pracownicy Biura uczestniczą w Targach Pracy poszukując ofert przydatnych naszym studentom i absolwentom. Wszelkie pozyskane oferty są publikowane na stronie internetowej Biura Karier i na tablicach informacyjnych w Collegium Maius i Collegium Novum.

Kontakt:

Collegium Maius, ul. Akademicka 4 pok. 04, 22-400 Zamość