Centrum Badań Resocjalizacyjnych

Centrum Badań Resocjalizacyjnych  jest jednostką organizacyjną Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji.

Obszary badawcze i głowne zadania:

• Projektowanie  i  realizacja  badań  resocjalizacyjnych,  dotyczących  osób wykolejonych społecznie oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.
  • Tworzenie   projektów   oddziaływań   resocjalizacyjnych   z   wykorzystaniem   Modelu "Kulturoterapii".
  • Organizowanie działań profilaktycznych w celu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
  • Projektowanie  studiów podyplomowych  oraz  innych form  kształcenia  zawodowego, skierowanych do służby więziennej oraz pracowników obszaru resocjalizacji.
  • Organizowanie konferencji oraz seminariów naukowych o tematyce resocjalizacyjnej.
  • Organizowanie pomocy merytorycznej oraz finansowej wspierającej badania naukowe, jak również przewody doktorskie oraz habilitacyjne w dziedzinie resocjalizacji.
  • Prowadzenie działalności wydawniczej dotyczącej współczesnych problemów resocjalizacji oraz profilaktyki społecznej.