WSZiA na YouTube
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Kursy i szkolenia Przetargi Media o nas Biuro Karier Kontakt

Centrum Inżynierii Obliczeniowej

Centrum Inżynierii Obliczeniowej jest jednostką organizacyjną Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji.

Obszary badawcze i głowne zadania:

• Prowadzenie badań naukowych w zakresie stosowania i rozwijania symboliczno-numerycznych algorytmów i metod matematycznych, statystycznych oraz uczenia maszynowego w zastosowaniach praktycznych m.in. w biomedycynie, ekonomii i finansach oraz w naukach społecznych.
  • Świadczenie  usług analitycznych i audytorskich z wykorzystaniem metod obliczeniowych.
  • Projektowanie studiów podyplomowych oraz innych form kształcenia zawodowego z obszaru inżynierii obliczeniowej.
  • Organizowanie konferencji oraz seminariów naukowych.
  • Organizowanie przedsięwzięć popularyzujących nauki ścisłe wśród młodzieży akademickiej oraz uczniów szkół wszystkich stopni.
  • Prowadzenie działalności wydawniczej dotyczącej realizowanej problematyki badawczej.