WSZiA na YouTube
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Kursy i szkolenia Przetargi Media o nas Biuro Karier Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Maj 2017 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie

22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm – podsumowanie

2017-03-13 · Roztocze Online

Zakończyły się 22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. W przeglądzie wzięło udział  ok. 1000 osób.

Na ekranach Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu widzowie obejrzeli 10 filmów, których motywem przewodnim było przebaczenie i pojednanie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się twórcy filmowi – Krzysztof Zanussi – honorowy patron Sacrofilmu, Wiktoria Trofimenko (Ukraina), Tomasz Marek Pawłowski, Małgorzata Walczak. Nie zabrakło prelegentów – ks. prof. Marka Lisa oraz Piotra Kotowskiego, a także przedstawicieli  festiwali religijnych z Włoch, Francji oraz Niepokalanowa.

22. edycję Sacrofilmu zakończył pokaz ukraińskiego filmu „Bracia. Ostatnia spowiedź”, którego akcja rozgrywa się na szczytach Karpat Wschodnich, w huculskiej wsi. Film, osadzony w realiach życia Hucułów, to niezwykle udany i dojrzały debiut fabularny ukraińskiej reżyserki młodego pokolenia – Wiktorii Trofimenko.

Kolejne 23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” już za rok. Motywem przewodnim przeglądu, jak zapowiadają organizatorzy, będzie prawda.