WSZiA na YouTube
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Kursy i szkolenia Przetargi Media o nas Biuro Karier Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Marzec 2016 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie

Zobacz ostatnie wpisy lub wybierz inny miesiąc z kalendarza obok »

Studentka WSZiA stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Aneta Derkacz, studentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu na kierunku informatyka, została nagrodzona stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2016/2017. To jedyna zamojska studentka, która otrzymała to wyróżnienie. więcej »
2016-12-14 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Informatyka w Zamościu - DOBRY WYBÓR

Rozmowa z prof. dr hab. inż. Piotrem Sienkiewiczem, kierownikiem Katedry Informatyki i Inżynierii Wiedzy Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Piotr Sienkiewicz jest profesorem na Wydziale Cybernetyki WAT i Wydziale Zarządzania i Administracji WSZiA. Członek m.in.: Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego, Polskiego Towarzystwa Współpracy z Klubem Rzymskim, Polskiego Towa­rzystwa Badań Operacyjnych i Systemowych - wiceprezes, Polskiego Towarzystwa Cybernetycznego - prezes od 1988 przez dwie kadencje. Autor 15 książek i ponad 400 prac na­ukowych i popularnonaukowych poświęconych cybernetyce i informatyce, analizie systemowej i inżynierii systemów, or­ganizacji i zarządzaniu, cyberprzestrzeni i społeczeństwu in­formacyjnemu, dowodzeniu i telekomunikacji, wartościowa­niu techniki i ocenie ryzyka oraz naukom o bezpieczeństwie. więcej »
2016-09-21 - Tygodnik Zamojski

Moja wieś w Unii Europejskiej

Oczami dzieci widzimy wieś w Unii Europejskiej już ósmy raz. Można powiedzieć, że w tym roku oglądania było naprawdę sporo, bo na konkurs plastyczny organizowany każdego roku przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli z siedzibą w Sitnie oraz Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct” przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu wpłynęło prawie 600 prac z 65 szkół podstawowych województwa lubelskiego (dla porównania: największa liczba do tej pory to 591 – w II edycji 2010 roku). więcej »
2016-07-12 - Roztocze Online

BERŁO REKTORA JEST NA SWOIM MIEJSCU

Rozmowa z dr. Stanisławem Wieczorkiem, rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu - Wakacje to czas gorący w uczelniach, rekrutacja i przyjęcia na studia. Jakie w tym roku uczelnia proponuje kierunki? - Zgodnie z hasłem tegorocznej kampanii uczelnia koncentruje się na kierunkach praktycznych, które dają konkretne przygotowanie do zawodu. Są to fizjoterapia, informatyka i administracja. O każdym z kierunków można powiedzieć bardzo dużo. Wizytówką naszej fizjoterapii jest świetnie funkcjonująca Klinika Rehabilitacji, która jest siedzibą lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Bez fałszywej skromności mogę powiedzieć o najlepszej kadrze medycznej w kraju i największej liczbie stypendystów ministra na tym kierunku. Informatyka z kolei to specjalistyczne laboratoria i ścisła współpraca z firmami informatycznymi w kraju i za granicą. Administracja jest kierunkiem menadżerskim, który łączy wiedzę i kompetencje z zakresu nauk prawnych, ekonomii i zarządzania. Śmiem twierdzić, że nie ma samorządu w województwie lubelskim, gdzie nie ma przynajmniej jednego absolwenta WSZiA studiów licencjackich lub podyplomowych tego kierunku. więcej »
2016-07-06 - Tygodnik Zamojski

Absolwenci WSZiA bardzo dobrze odnajdują się na rynku pracy

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprezentowało pierwsze wyniki badań prowadzonych w ramach ogólnopolskiego systemu monitorowania ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych. Badania uznawane są za priorytet w podwyższaniu jakości kształcenia oraz dostosowywaniu oferty edukacyjnej do wymogów współczesnego rynku pracy. więcej »
2016-06-08 - Tygodnik Zamojski

3 studentki WSZiA wśród najlepszych

W miniony wtorek, 24 maja w Lublinie, wręczone zostały Studenckie Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego studentom osiągającym wybitne wyniki w nauce. więcej »
2016-05-25 - Roztocze Online

Dzień Europy na zamojskim Rynku

Konkurs dotyczący 28 państw członkowskich, koło fortuny oraz kwiaty dla wszystkich uczestników. W ten sposób Punkt Informacyjny Europe Direct przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu uczcił 66 rocznicę podpisania deklaracji Schumana. więcej »
2016-05-09 - Roztocze Online

Podziel się życiem

Wystarczy kilka sekund, aby znaleźć się w grupie osób, które uratować mogą kiedyś komuś życie. więcej »
2016-04-15 - Roztocze Online

Dzień dawcy szpiku na WSZiA w Zamościu. Zobacz kto może zostać dawcą

Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu organizuje "Dzień Dawcy Szpiku". Wydarzenie odbędzie się 16 i 19 kwietnia w budynku uczelni przy ulicy Akademickiej 4. więcej »
2016-04-15 - eZamość - Regionalny Portal Informacyjny