WSZiA na YouTube
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Kursy i szkolenia Przetargi Media o nas Biuro Karier Kontakt

MISJA I STRATEGIA
Wyższej Szkoły Zarzadzania i Administracji z Ziedzibą w Zamościu

Misja uczelni

1. Kształcenie studentów na miarę potrzeb społeczeństwa informa­cyjnego i gospodarki opartej na wiedzy zdolnych do tworzenia nowych wartości ekonomicznych, społecznych i kulturowych.
  2. Kształtowanie u studentów kompetencji potrzebnych do życia w społeczeństwie permanentnej transformacji, pozwalających utrzymywać przez cały okres życia zawodowego otwartość na zmiany, innowacyjność i mobilność intelektualną.
  3. Tworzenie warunków dla kształtowania się i upowszechniania postaw innowacyjnych i przedsiębiorczych dostosowujących absolwentów do potrzeb krajowego i europejskiego rynku pracy.
  4. Prowadzenie działalności naukowo-badawczej i rozwój młodej kadry.
  5. Działanie na rzecz awansu gospodarczego i cywilizacyjnego regionu z uwzględnieniem działań na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn oraz poszanowania zasady zrównoważonego rozwoju.

Cele strategiczne uczelni

1. Zapewnienie warunków rozwoju kompetencji i kreatywności studentów.
  2. Doskonalenie metod kształcenia  zgodnie z koncepcją KRK.
  3. Wzrost kwalifikacji kadry akademickiej i stymulowanie jej postaw innowacyjnych
  4. Rozwój badań naukowych.
  5. Rozwój współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym Uczelni.
  6. Zabezpieczenie stabilnego rozwoju Uczelni poprzez dywersyfikację źródeł przychodów.