Zbiory biblioteczne

Specjalizacja biblioteki

Gromadzimy zbiory: książki, czasopisma, kasety audio i video oraz CD-ROM'y z zakresu administracji, prawa, ekonomii, informatyki, fizjoterapii, pedagogiki i zarządzania.

Wydawnictwa własne uczelni

Zbiory specjalne

Zbiory specjalne biblioteki stanowią obecnie niespełna 453 jednostki (kasety audio, video, materiały na nośnikach CD-ROM i DVD). W naszej kolekcji znajdują się między innymi bazy danych

• Przewodnik Bibliograficzny za lata 1979-2000,
  • Bibliografia Zawartości Czasopism za lata 1996-2000,
  • Academic Search Full Text za lata 1984-2001,
  • Business Source Premier za okres 1984-2001,
  • Comprehensive MEDLINE Fulltext za lata 1960-2002.

Posiadamy także pokaźny zbiór kaset audio i video do nauki języka angielskiego i niemieckiego, materiały szkoleniowe na kasetach video i nośnikach CD-ROM z zakresu zarządzania i marketingu, Software Engineering Standards Collection wydaną przez IEEE oraz atlasy anatomiczne na CD-ROM - Atlas Anatomie des Menschen Sobotta, Multimedialny Atlas Anatomii Granta.

Księgozbiór podręczny

W księgozbiorze podręcznym znajdują się encyklopedie ogólne i specjalne, leksykony, informatory, słowniki językowe i biograficzne, niektóre podręczniki z zakresu prawa, ekonomii, administracji, statystyki, zarządzania, marketingu, pedagogiki, medycyny i nauk biologicznych. Prezencyjnie udostępniamy także zbiór sprawozdań z posiedzeń poszczególnych komisji Sejmu Rzeczypospolitej I i II kadencji, licząca niespełna 2000 woluminów kolekcję regionaliów oraz składający się z około 1200 woluminów księgozbiór Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej.

Katalogi biblioteczne

W bibliotece WSZiA znajdują się obecnie następujące katalogi kartkowe (zamknięte w 1999 r.)

• alfabetyczny: informacji szukamy według pierwszych liter nazwiska autora lub tytułu dzieła,
  • przedmiotowy: karty katalogowe uporządkowane są według haseł przedmiotowych, np. bezrobocie, finanse, gospodarka rynkowa,
  • systematyczny: informacje uporządkowane są według numerów UKD.